Vysoká škola ekonomie a managementu – zkušenosti

Na začátku jsme se chtěli věnovat jen osobám – ne firmám, ani ne tak proto, že by tu podvodné firmy nebyly, ale velmi těžko se hledá hranice mezi nespokojeným zákazníkem a skutečným podvodem na něj. Firmy založené jen za účelem podvodu pak dost často mění názvy, adresy, a tak jsou reference brzy neaktuální.

Tentokrát uděláme výjimku, pokud jde o Vysokou školu ekonomie a managementu – VŠEM (nezaměňovat s Vysokou školu ekonomickou – VŠE, zjevně jde spíše o parazitování na její dobré pověsti) – byznysu založeném jistým Janem Kadeřábkem, protože tento „byznys“ považujeme za mimořádně odporný a mimo jiné s ním má zkušenost jeden z našich kolegů, a tak zkušenost není zprostředkovaná, ale zcela osobní.

Vysoká škola ekonomie managementu má skutečně lákavé webové stránky, které zjevně prodávají. Honosí se zde slogany jako „Získejte svých pět titulů na VŠEM“, prezenční, kombinovanou a distančním studiem, tím jak vychází vstříc. Vše je to jakési pozlátko. První „problém“, pokud se chcete na škole na něco zeptat je, že musíte psát přes jakýsi formulář. To by vlastně ani problém nebyl – v průběhu studia totiž zjistíte, že přes tento formulář musíte dělat v podstatě vše, případně klikat ve velmi komplikovaném systému školy. Na všechno jsou formuláře a řada pravidel, která se mění i mnohokrát během roku studií.

Pokud máte pocit, že na vysokou školu se chodí za účelem získání znalostí, nikoli memorováním jak vyjmenovaná slova v druhé třídě, tak to jste se na VŠEM sakra spletli. Výuka probíhá tak, že se o víkendu potká v učebně 100-150 lidí (= prostor pro individuální dotazy a konzultace neexistuje), tato výuka je vám ale k ničemu, neboť testy klikáte na PC v učebně, kde si musíte před výukou odložit vše včetně telefonu do uzamykatelných skříněk na chodbě a celá je pod kamerami, nesmíte mít snad ani svoji tužku nebo kalkulačku. Totálně ponižující. Brzy ale zjistíte, že na absolvování jakéhokoli testu vůbec nepotřebujete znalosti z výuky, ale především namemorované znění předchozích testů a správnými odpověďmi na pojmosloví, které už nikdy v životě neuslyšíte. Kde že vezmete předchozí testy? Otázky systém VŠEM losuje z jakéhosi poolu otázek, a po testu vám příjde emailem, co jste měli špatně – samozřejmě to není tak jednoduché, VŠEM používá obskurní software locklizard, díky kterému z PDF nejde žádným způsobem kopírovat, aby si náhodou studenti svoje testy neměnili. Ani tisknout, ani dělat screenshoty, výstřižky apod.

Jakže tedy získáte ty staré testy? Samozřejmě se cesta, jak to obejít, najde, a to přes screenshoty ve wordu, nebo focení obrazovky telefonem. Vaše studium tedy nemusí obsahovat jakoukoli účast na jakékoli výuce, buďte v klidu. Pro absolvování zkoušek vám stačí projít dostatek screenshotů a fotek vašich spolužáků, které si hromadně posíláte po mailech, abyste měli šanci to na druhý-třetí pokus dát. Jestli to umíte nebo ne, je úplně jedno.

Škole ale ty větší desetitisíce ročně, o které vás stáhne, vůbec nestačí, a proto škola zvolila režim, kdy se platí snad i za dobrý den. Připravte se, že budete platit absolutně, ale opravdu absolutně za vše. Některé práce, např. ročníkové/seminární, jak se jim říká, někteří píšou i na 5x a více, přičemž za každý pokus o obhajobu nad tři platíte jak mourovatí. Nevyšla vám zkouška na víc než potřetí? = systém vám má vygenerovat otázky počtvrté, páté? Pohoda, hlavně když zaplatíte. Naprosto za všechno. Práce nesmíte v celém rozsahu ukazovat svému vedoucímu práce, protože by se mohlo stát, že vám řekne, že je dobře, a následně by nebyla připuštěna k obhajobě – takhle je možné ji nepřipustit jen tak a jen vymyslet dostatečně kreativní odůvodnění, u kterého lze pochybovat, že vůbec někdo práci četl.

A teď to nejlepší. Pokud se rozhodnete se školou nesouhlasit a nemluvíte o ní všude jen pozitivně, nastoupí tzv. školní troll. Ten je reprezentovaný zejména Ing. Michalem Šubrtem, cca 30-letým frajerem bez jakékoli úcty k ostatním, který spravuje i školní facebook, kde udělá maximum pro to, aby vaši vyjádřenou zkušenost shodil tím, že z vás udělá debila.

Nemáme rádi, když je to názor jen jednoho, to si asi čtenáři všimli, a proto si dovolíme zveřejnit pár recenzí z jejich facebooku, které škola patrně zapomněla smazat – cenzura a promazávání těch, co školu neadorují zde probíhá skutečně intergalaktickým tempem.

Náš kolega zde „projel“ přes 50 tisíc Kč a vřele doporučuje, aby si případní budoucí studenti rozmysleli, jestli je nedovedou utratit rozumněji.

Doplnění 7. 6. 2019: byli jsme upozorněni na další zajímavé zkušenosti studentů, kteří byli z bagatelních důvodů vyloučeni:
http://www.vejska.cz/diskuze/59943
http://www.vejska.cz/diskuze/31883
http://www.vejska.cz/diskuze/67493
http://www.vejska.cz/diskuze/65442
http://vlastovkazpapiru.blogspot.com/2012/01/proc-je-vsem-velmi-spatna-skola.html

Můžete sami posoudit, nakolik se recenze podobají výše popsanému.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *