Dlužník a neplatič Karel Koupil a IT Logica s.r.o.

Pan Karel Koupil, narozen 3. 11. 1984, jednatel (nebo jak se s oblibou nazývá, CEO) společnosti IT Logica s.r.o., která mu patrně zkrachovala pod rukama, nyní proto na pozici „E-mailing Strategist“ v Kindred (dříve Nydrle), což nelze jinak než za kariérní sešup, je typickým systémovým profesionálním neplatičem.

Jeho podnikání funguje na poměrně jednoduchém principu: objedná služby od třetí osoby, převezme je, naúčtuje svému zákazníkovi, a dodavateli zaplatí, až se mu chce. Což je třeba nikdy. Práci už přece má odevzdanou a vyděláno taky. Nemá sice exekuce on, ani jeho pidi firma IT Logica, přesto je jeho chování alarmující.

Co se stane, když uděláte svoji práci a odevzdáte mu ji? Místo platby vám po urgencích platby napíše zprávy, jako „neobtěžujte“, „přestaň otravovat“ a podobně, protože si je dobře vědom, že se freelancer nepůjde soudit kvůli pár desítkám tisíc dluhu. Jestli je nakonec zaplatí, nebo ne, je otázka, ale splatnosti na faktuře jsou, jako by tam nebyly. S lidmi příliš opakovaně nedělá, většině z nich totiž dluží peníze nebo jim zaplatil měsíce po splatnosti a po desítkách urgencí, takže pro něj nechtějí dělat bez platby předem – a na tu nemá, protože by tento svůj „obchodní model“ nemohl dělat.

Dluží vám také Karel Koupil? Neváhejte napsat komentář.

2 komentáře u „Dlužník a neplatič Karel Koupil a IT Logica s.r.o.

  1. no

    🙂 taky mám tu zkušenost(někdy kolem 2008). Něco, pro třetí firmy – úpravy webů. část práce byla zdržena(protože nejspíš nezaplatil grafikovi). Nedluží mi nic, po více jak měsíci vyhýbaní a lhaní jsem vše z něho dostal během pár dnů. Je to ale už přes 10 let.

  2. SK

    Já zas mám s tímto člověkem zkušenost z druhé strany-jako zákazník. Nechal jsem si u jeho firmy IT Logica vytvořit web. Podle smlouvy předem dohodnutá cena byla značná a slibovala
    tvorbu luxusních webových stránek. Po dokončení práce vykazovala řadu závad, pomalé odezvy webu, obrázky neseděli do oken a pod. Když jsem žádal odstranění závad, pan Koupil chtěl účtovat vícepráce, nebyla s ním domluva. Tak jsem od smlouvy odstoupil,za své peníze jsem chtěl dostat kvalitně odvedenou práci. No a on to dal k soudu. Obrátil jsem se tedy také na právníka,co mi zbývalo.
    Ještě se to ale nedostalo ani k prvnímu stání a za právníka jsem už utratil skoro tolik,kolik měl stát celý web. Ze strany právníka mi bylo řečeno,že výsledek je nejistý, tak jsem raději přistoupil na dohodu- zaplatil jsem menší část ceny webu a p. Koupil to přijal, asi ani on si nebyl jist výsledkem. No,ve výsledku jsem zaplatil skoro celou sumu kolik měl stát web, nedostal jsem nic, co bych mohl použít,celé se to táhlo aspoň rok a měl jsem s tím plno nervů. Kdybych to věděl dopředu, vyhnul bych se tomuto vykutálenému pánovi velkým obloukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *