Podvodník Petr Pavlík, dat. nar. 26. 5. 1977, Brno

Ozvala se nám jedna slečna, a napsala nám mnoho o podvodníku (a předluženému dlužníku) Petru Pavlíkovi z Brna. Stalo se to již začátkem roku, a my dlouho přemýšleli, jak s jejím podnětem naložíme. Jsme v takových případech hodně opatrní, aby nešlo třeba jen o zhrzenou milenku.

Rozhodujícím momentem bylo, když se ozvala další slečna s velmi podobným příběhem, dalšími důkazy, a my měli jasno – toto musí ven.

Petr Pavlík s trvalým pobytem na adrese Husova 5, Brno (úřad, jak jinak) je totiž podle všeho nejen velký dlužník (v současné době je proti němu vedeno více než 20 exekucí – ani se sem nevejde seznam, najdete ho proto na tomto odkazu), ale ještě mnohem větší podvodník, který neváhá do dluhů dostat i ostatní!

Slečny shodně popsaly, že umí být jako „milenec“ velmi pozorný, má kdykoli čas, rád zve na obědy, večeře, vtipný, velmi výřečný, pozorný – řeklo by se snad, že ideální chlap, po kterém musí toužit každá – i když jich prý bylo i více najednou, které o sobě údajně nevěděly. Prezentuje se jako pracovně úspěšný, rád a hodně mluví o svých kontaktech, tváří se, jako by mohl rozhodnout úplně o všem.

Časem přichází různé finanční požadavky – třeba si potřebuje někam „vedle“ poslat peníze, a rád by si je poslal na účet slečny. To opakuje klidně i víckrát. Naše poznámka – jde o psychologicky známý postup, kdy si budoucí útočník u budoucí oběti vyvolává důvěru tím, že jí svěří nějakou odpovědnost, třeba nějaké peníze, protože, to by přece nedělal, kdyby si mezi sebou nevěřili.

Jednu ze slečen „motivoval“, aby založila účet, ke kterému mu dala přístup, na výpisech viděla, že mu tam přichází a odchází různě větší částky, žádné podezření neměla, prý výplata, a tak – prostě bohatý přítel, kdo by ho nechtěl.

Kde nastal problém, na kterém se opět slečny shodují? Když banka nabídla nějaký úvěr. Najednou se mu objevilo něco, kvůli čemu mohl peníze velmi zúročit. Samozřejmě bude splácet za ně, hned jak to vyjde, tak nebudou škodné. Pár splátek zaplatil, a to z účtů na různá jiná jména (na výpise, který jsme viděli, se nacházelo snad pět různých jmen na třech stranách), pak už splácení ochablo a přišlo standardní „dlužnické psaní pohádek“: Peníze jsem poslal, to museli nějak špatně zaúčtovat. Už je to na cestě. Čekám na výplatu tak snad pár dní počkají. Jsou to kreténi, ještě by měli být rádi že jsem jim poslal dvě splátky najednou. Nějak se mi ta platba vrátila.

Jedna ze slečen dluhy, které jí Petr Pavlík udělal, a kvůli kterým jsou proti ní vedeny exekuce, vyčíslila přes 500 000 Kč, druhá nechtěla být konkrétní, ale přiznala, že jde rovněž o statisíce korun.

Druhá slečna pak zmínila ještě jednu zajímavost – že v průběhu jejich vztahu Petr Pavlík poznal různé lidi z jejího okolí, kamarády, kamarádky. Velké části z nich prý nabízel společné podnikání, výnosné investice nebo potřeboval na chvíli půjčku. Některým dluží i po mnoho letech a nevrátil peníze prý nikomu. Slečna slíbila, že se pokusí domluvit i vyjádření těchto kamarádů, a je tak možné, že článek ještě doplníme. Samozřejmě beze jmén.

Je tak možné, že oněch 20 exekucí je tak jen špička ledovce bank, rychlo půjček apod., kterým Petr Pavlík dluží, obvykle další věřitelé už rezignují na vymáhání svých pohledávek (stejně je to zbytečné, jen další náklady bez šance cokoli vymoci).

Slečnám jsme nabídli ve spolupráci s jedním advokátem, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, právní pomoc, a není tak vyloučené, že kauza bude mít i další vývoj.

Lze se sice smát, že slečny doplatily na svoji důvěřivost, ale zneužití slabosti někoho jiného a tím jeho zadlužení možná na celý život je skutečně odsouzeníhodné a budeme rádi, pokud se nám případní další podvedení ozvou – ať už zde do komentářů, nebo na email [email protected] – klidně anonymně, abychom mohli varovat „budoucí podvedené“ a případně zprostředkovat kontakt mezi těmi už podvedenými.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nezařazené | Autor: .

1 komentář u „Podvodník Petr Pavlík, dat. nar. 26. 5. 1977, Brno

  1. Pingback: Podvodník Petr Pavlík, dat. nar. 26. 5. 1977 směřuje do insolvence – Čeští dlužníci a podvodníci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *